seo

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir arama motorunun organik sıralamalarından bir web sitesine hedeflenmiş trafik alma uygulamasıdır. SEO ile ilişkili yaygın görevler arasında yüksek kaliteli içerik oluşturma, belirli anahtar kelimeler etrafında içeriği optimize etme ve geri bağlantılar oluşturma yer alır.

  • Trafik kalitesi. Dünyadaki tüm ziyaretçileri çekebilirsiniz, ancak sitenize geliyorlarsa, çünkü Google onlara gerçekten elma satan bir çiftçi olduğunuzda Apple bilgisayarlar için bir kaynak olduğunuzu söyler, bu kaliteli trafik değildir. Bunun yerine sunduğunuz ürünlerle gerçekten ilgilenen ziyaretçileri çekmek istersiniz.
  • Trafik miktarı. Bu arama motoru sonuç sayfalarından (SERP’ler) tıklayan doğru kişilere sahip olduğunuzda, daha fazla trafik daha iyidir.
  • Organik sonuçlar . Reklamlar, birçok SERP’nin önemli bir bölümünü oluşturur. Organik trafik, ödemek zorunda olmadığınız trafiktir.

SEO nasıl çalışır?

Bir arama motorunu, bir kutuya bir soru yazmak (veya konuşmak) için ziyaret ettiğiniz bir web sitesi olarak düşünebilirsiniz ve Google, Yahoo !, Bing veya kullandığınız arama motoru, web sayfalarına giden uzun bir bağlantı listesiyle sihirli bir şekilde yanıt verir. potansiyel olarak sorunuzu cevaplayabilir.

Bu doğru. Ama bu sihirli bağlantı listelerinin ardında ne olduğunu hiç düşündünüz mü?

İşleyiş şekli şöyledir: Google (veya kullandığınız herhangi bir arama motoru) dışarı çıkan ve İnternette bulabilecekleri tüm içerik hakkında bilgi toplayan bir tarayıcıya sahiptir. Tarayıcılar, bir dizin oluşturmak için tüm bu 1’leri ve 0ları arama motoruna geri getirir. Bu indeks daha sonra tüm bu verileri sorgunuzla eşleştirmeye çalışan bir algoritma aracılığıyla beslenir.

baclink

Backlink Nedir?

Backlink, bir web sitesinden diğerine bağlantıdır. Google gibi arama motorları backlink’i sıralama sinyali olarak kullanır çünkü bir web sitesi diğerine bağlandığında, içeriğin dikkate değer olduğuna inandıkları anlamına gelir. Yüksek kaliteli geri bağlantılar, bir sitenin arama motoru sonuçlarında (SEO) sıralama konumunu ve görünürlüğünü artırmaya yardımcı olabilir.

Backlinkler Nasıl Çalışır?

Geri bağlantılar, arama motoru algoritmasında, SEO’da ve web sitenizi büyütmek için genel stratejinizde önemli bir rol oynar .

Geri bağlantıları düşünmenin en kolay yolu, web siteleri arasındaki konuşmalardır.

Örneğin, John bir blog yazarı ve bir spor olayı hakkında çok ilginç bir makale yazıyor.

Başka bir blog yazarı Samantha, bakış açısını paylaşırken John’un makalesine bağlantı veriyor. Konu hakkında tanınmış çevrimiçi dergi sitesinde yazdığından, bu John’un gönderisine bir geri bağlantı oluşturur.

Çevrimiçi dergi popüler olduğu için, diğer birçok site makalesine geri dönecek. Bu, çevrimiçi derginin otoritesini artırır ve John’un makalesi de saygın bir siteden değerli bir geri bağlantı alır.

TEKLİF AL